wtorek, 25 czerwca 2013

Big Book Festival, czyli Taka piękna historia

Kochani,

w ostatnią sobotę mogłam cieszyć się ze spotkań, jakie zostały zorganizowane przez Big Book Festival :) I to nie w byle jakim miejscu a w samym Cafe Bristol na Krakowskim Przedmieściu.

Kiedy dotarłam juz na miejsce - a byłam tam około 12:40 - zdążyłam jeszcze na spotkanie pt: Wprowadzenie do życia w przedwojennej Polsce, które prowadzili Maja i Jan Łozińscy - autorzy takich książek jak "W przedwojennej Polsce: życie codzienne i niecodzienne", "W kurortach przedwojennej Polski" czy "Historia polskiego smaku". Bardzo barwnie opowiadali o codzienności Polaków z lat 20. i 30. oraz podpowiadali, gdzie jeszcze dziś można ewentualne zobaczyć choć skrawek tamtego życia. Siedząc na samym końcu niewiele udało mi się dosłyszeć, natomiast wydaje mi się że autorzy wspominali ulicę na warszawskim Żoliborzu a mianowicie ulicę Nigolewskiego, na której ma się mieścić budynek z 1928 roku ;) ale jak to mówią - kto późno przychodzi, ten sam sobie szkodzi ;) 


Później chwila przerwy i gdy zrobiło się trochę mniej tłoczno, bezczelnie usadziłam się przy najbliższym możliwym stoliku :) Zamówiłam pyszną kawę i deser w ramach festiwalowego szaleństwa, a wierzcie mi - wiem co mówię :) Było to bowiem latte macchiato z likierem pomarańczowym i czekoladą (po której lekko zaszumiało mi w głowie, bo kelnerki chyba nie pożałowały mi pysznego likieru ;) oraz pyszna piramidkowa babeczka z owocami :) 

Wiedziałam, że na prezentacji/ spotkaniu autorskim z prof. Anną Sieradzką ma się również pojawić Retro Chic Chick oraz Vintage Girl - i jak zapowiadały, tak zrobiły (co dla potwierdzenia mych słów widać na niektórych zdjęciach ;)

No cóż - co do samego spotkania ja byłam i jestem nadal bardzo zadowolona :) Oczywiście można mieć zastrzeżenia - że autorce nie można było zadać żadnych pytań, że klimatyzacja nie nadążała z chłodzeniem tak zmasowanej publiczności, że pokaz mody, który miał się odbyć, de facto był raczej wystawą muzealną, no i co najważniejsze, że koszt zakupu wody przewyższał oczekiwania a nawet najśmielsze obawy ;)


Sądzę, choć może moje przemyślenia są błędne, że organizatorzy unikali pytań od zebranych gości do Autorki ze względu na jej wiek. Jak bowiem zauważyłam wszystkie pytania i odpowiedzi były dokładnie przestudiowane zarówno przez Panią Redaktor prowadząca rozmowę oraz samą Autorkę :) Natomiast sama Pani profesor była i jest tak urocza kobietą, że wszystko jestem jej w stanie wybaczyć :)


Całą imprezę wspierała grupa Rekonstrukcyjna Bluszcz, która widać na zdjęciach - dziewczęta wyglądały po prostu cudownie pięknie i oszałamiały swą urodą i strojami :)

Na zdjęciu powyżej widać, że Vintage Girl wiedziała doskonale gdzie usiąść :) Towarzystwo miała wyborowe! :)Można powiedzieć, że Bluszczowe Kobiety były idealną oprawą całego spotkania i aż żal, że to nie one  występowały w pokazie mody, a raczej jego braku...


Profesor Anna Sieradzka - autorka książki o Modzie w przedwojennej Polsce, cierpliwie wpisywała się do książek :) Tu akurat do mojej, która ma już swoje honorowe miejsce ;)


A to już wspomniany wcześniej pokaz i tłum ludzi jaki się zebrał, aby go zobaczyć. Niestety owym pokazem były po prostu wystawione na manekinach stroje z kolekcji Pana Adama Leja. Oczywiście stroje przepiękne, ale... No właśnie - ale...


I na koniec autorka w towarzystwie Grupy Rekonstrukcyjnej Bluszcz :) Czyż nie wyglądają razem pięknie? :)

Na sam koniec, gdy już kierowałam się z Retro Chic Chick do wyjścia okazało się, że wejście do Hotelu Bristol okupują fani - ale nie mody przedwojennej Polski - a Paula McCartneya :))) Przebrnęłyśmy przez istny ludzki gąszcz i każda udała się w swoją stronę :) Niemniej jednak podziwiałam ich za oczekiwanie choćby na jego pojawienie się w oknie przy + 40 stopniach w cieniu ;))

Reasumując - spotkanie uznaję za udane i ciesze się, że udało mi się na nie dotrzeć przy moich ostatnich perypetiach :D a ewentualne niedociągnięcia samego spotkania zwalam na karb nieznośnie wysokiej temperatury w tym dniu ;)

Lilly


a na sam samiuśki koniec kilka kiepskiej niestety jakości zdjęć kreacji z pokazu mody2 komentarze:

  1. Zabawa w "znajdź samą siebie na zdjęciach" zajęła mi chwilę. :) A co do oczekiwania na Paula - moja historia nie skończyła się na naszym wspólnym wyjściu, ale to już opiszę u siebie. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Usiadłam tam, gdzie mi zajęto miejsce :) rzeczywiście było idealne

    OdpowiedzUsuń